PODSUMOWANIE RUCHU INNOWACYJNEGO W ŁODZI

poniedziałek, 29 czerwiec 2015 07:59

Dnia 15 czerwca br. w Sali Lustrzanej Pałacu Poznańskiego w Łodzi po raz kolejny Łódzkie Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego zorganizowało uroczystość podsumowania Ruchu Innowacyjnego w Edukacji.

Szanowni Państwo
Zamieszczamy produkty wytworzone w ramach projektu „Innowacyjna technika – programy zajęć technicznych dla gimnazjów” – UDA-POKL.03.03.04-00-290/12-00 z podziałem na osie tematyczne:

Konferencja podsumowująca projekt

poniedziałek, 01 grudzień 2014 09:37

Konferencja podsumowująca projekt

Z udziałem Minister Edukacji Narodowej Joanny Kluzik-Rostkowskiej odbyła się 20 listopada 2014 r. w Warszawskim Domu Technika NOT konferencja podsumowująca prowadzony od dwóch lat przez FSNT-NOT projekt pn. „Innowacyjna Technika - Programy Zajęć dla Gimnazjów".

 

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedstawicieli gimnazjów do udziału w konferencji podsumowującej Projekt:
INNOWACYJNA TECHNIKA – PROGRAMY ZAJĘĆ TECHNICZNYCH DLA GIMNAZJÓW",

która odbędzie się 20 listopada 2014 (czwartek) Warszawski Dom Technika NOT - ul. Czackiego 3/5   Warszawa

Uczniowie klasy IID w Gimnazjum Nr 92 im. J.U. Niemcewicza w Warszawie, w ramach zajęć technicznych realizowanych projektu "Innowacyjna technika – programy zajęć technicznych dla gimnazjów", realizowali własne ciekawe pomysły.

 

I Społeczne Gimnazjum STO w Radomiu

środa, 18 czerwiec 2014 07:55

W ramach realizowanego projektu „Innowacyjna technika – programy zajęć technicznych dla gimnazjów” w osi tematycznej „Technika domowa”, uczniowie I Społecznego Gimnazjum STO w Radomiu wykonywali projekty domów dla określonych odbiorców.

 

W ramach zajęć projektu unijnego "INNOWACYJNA TECHNIKA – PROGRAMY ZAJĘĆ TECHNICZNYCH DLA GIMNAZJÓW"  uczniowie GM 4 w Gliwicach, wykonywali łączenie gniazdek internetowych. Wcześniej uczniowie przygotowywali skrętki. Były to zajęcia przygotowawcze do tematu budowy sieci internetowej. Możliwość wykonania tych elementów i budowy sieci komputerowej uczniowie zawdzięczają zestawowi pomocy dydaktycznych otrzymanych w ramach Projektu.

Uczniowie Gimnazjum Nr 10 w Gliwicach

środa, 04 czerwiec 2014 10:27

Uczniowie Gimnazjum Nr  10 w Gliwicach zgodnie z planem, korzystając z narzędzi i pomocy dydaktycznych, dostarczonych  w ramach Projektu  "Innowacyjna  Technika – Programy Zajęć Technicznych dla Gimnazjów" poznali podstawy  rysunku technicznego, zaprojektowali  (zgodnie z wytycznymi podanymi przez nauczyciela) oraz wykonali  urządzenia zdolne przesyłać informację, poznali podstawy obsługi  aparatów  fotograficznych i kamer cyfrowych.

W trakcie zajęć związanych z budową sieci  uczniowie i uczennice uczą się posługiwania zaciskarkami do przewodów sieciowych, testerami- samodzielnie, zgodnie z instrukcjami zawartymi  w zeszycie tematycznym z ćwiczeniami dla ucznia, korzystając z dostarczonych materiałów i narzędzi wykonują oraz testują przewody do połączeń sieci lan. itp.

Strona 1 z 4